TALENT COMPETITION 1 RESULTS

Category
Age Group
Prize
Winners Name
Church
Bible Quiz
Adults
2nd
Aleyamma Alias
EFGA
Bible Quiz
Adults
3rd
Aleyamma John
EFGA
Bible Quiz
Adults
1st
Subash Issac
ZPC
Bible Quiz
KG
1st
Ezekiel John
CSTNY
Bible Quiz
Adults
3rd
Nimmy Mathew
SFCA
Bible Quiz
KG
1st
Ezekiel Mathew
ZPC
Bible Quiz
Adults
1st
Steffy John
LFPC
Bible Quiz
KG
2nd
Katherine David
SFCA
Bible Quiz
Primary
1st
Michelle Varghese
ZPC
Bible Quiz
KG
3rd
Grace Sam
BFGA
Bible Quiz
Adults
1st
Sally Varghese
ICA
Bible Quiz
Adults
3rd
John Daniel
SFCA
Bible Quiz
Primary
1st
Sandeep Subash
ZPC
Bible Quiz
Primary
2nd
Abiel Benly
ICA
Bible Quiz
Primary
2nd
Joanna Raju
BFGA
Bible Quiz
Primary
2nd
Johan Varghese
QCOG
Bible Quiz
Primary
3rd
Abigail Cherian
IAG
Bible Quiz
Primary
3rd
Luke Shaji
CSTNY
Bible Quiz
Primary
3rd
Rebecca Philip
SFCA
Bible Quiz
Middlers
1st
Ezra Benjamin
BFGA
Bible Quiz
Middlers
1st
Sarah Philip
SFCA
Bible Quiz
Middlers
2nd
Josiah Glanson
ICA
Bible Quiz
Middlers
3rd
Abel Joseph
QCOG
Bible Quiz
Juniors
1st
Alina Benly
ICA
Bible Quiz
Juniors
1st
Evana Oommen
IAG
Bible Quiz
Juniors
2nd
Alvin Abraham Reji
LFPC
Bible Quiz
Juniors
3rd
Esther John
EFGA
Bible Quiz
Teens
1st
Jeremy Tharian
SFCA
Bible Quiz
Teens
2nd
Daniel Geevarghese
LFPC
Bible Quiz
Teens
3rd
Abel Philip
SFCA
Bible Quiz
Hi Teens
1st
Alvin Thomson
ZPC
Bible Quiz
Hi Teens
2nd
Sarah Philip
LFPC
Bible Quiz
Hi Teens
3rd
Anugraha Mathew
SFCA
Bible Quiz
Seniors
1st
Achsa Geevarghese
LFPC
Bible Quiz
Seniors
2nd
Priya Prasad
BFGA
Bible Quiz
Seniors
3rd
Faith Joy
LFPC
Instrumental - Keyboard
Middlers and Under
3rd
Danielle George
CSTNY
Instrumental - Keyboard
Juniors & Teens
1st
Josiah Thomas
ZPC
Instrumental - Keyboard
Juniors & Teens
2nd
Enoch George
IAG
Instrumental - Keyboard
Juniors & Teens
3rd
Ethan Sam
ICA
Instrumental - Keyboard
High Teens & Seniors
1st
Jeremy Siji
SFCA
Instrumental - Keyboard
High Teens & Seniors
2nd
Stephen Johnson
EFGA
Instrumental - Keyboard
High Teens & Seniors
3rd
Jane Abraham
LFPC
Instrumental - Keyboard
Middlers and Under
1st
Caleb Abraham
ZPC
Instrumental - Keyboard
Middlers and Under
2nd
Alvina Abraham Reji
LFPC
Instrumental - Percussion
Middlers and Under
1st
Hanniel Medamana
SFCA
Instrumental - Percussion
Middlers and Under
2nd
Jacob Mathew
CSTNY
Instrumental - Percussion
Juniors & Teens
1st
Jeremy Tharian
SFCA
Instrumental - Percussion
High Teens & Seniors
1st
Bevin Mathew
SAG
Instrumental - Percussion
High Teens & Seniors
2nd
Rebecca Sunny
QCOG
Instrumental - String
Middlers and Under
1st
Anya Cherian
CSTNY
Instrumental - String
Middlers and Under
2nd
Grace Thomas
BFGA
Instrumental - String
Juniors & Teens
1st
Sam Panackal
SFCA
Instrumental - String
Juniors & Teens
2nd
Justin Johnson
EFGA
Instrumental - String
Juniors & Teens
3rd
Ethan Sam
ICA
Instrumental - String
High Teens & Seniors
1st
Timothy Samuel
CSTNY
Instrumental - Wind
Juniors & Teens
1st
Justin Johnson
EFGA
Instrumental - Wind
Juniors & Teens
2nd
Nathaniel Russaliah
SFCA
Instrumental - Wind
Juniors & Teens
3rd
Savannah John
CSTNY
Solo- Female
KG
1st
Katherine David
SFCA
Solo- Female
KG
2nd
Grace Sam
BFGA
Solo- Female
KG
3rd
Victoria Abraham
EFGA
Solo- Female
Primary
1st
Enora George
IAG
Solo- Female
Primary
2nd
Selah Abraham
EFGA
Solo- Female
Primary
3rd
Abigail Cherian
IAG
Solo- Female
Primary
3rd
Amelia John
ICA
Solo- Female
Middlers
1st
Kezia Shibu
SFCA
Solo- Female
Middlers
2nd
Bettina Mathew
SAG
Solo- Female
Middlers
3rd
Anya Cherian
CSTNY
Solo- Female
Middlers
3rd
Julia Varghese
ICA
Solo- Female
Juniors
1st
Esther John
EFGA
Solo- Female
Juniors
2nd
Faith Tharian
SFCA
Solo- Female
Juniors
3rd
Alina Benly
ICA
Solo- Female
Juniors
3rd
Olivia John
ICA
Solo- Female
Teens
1st
Phebe Eby
QCOG
Solo- Female
Teens
1st
Keziah Thomson
ZPC
Solo- Female
Teens
2nd
Joshlynn Abraham
CSTNY
Solo- Female
Teens
3rd
Emily Philipose
CSTNY
Solo- Female
High Teens
1st
Anugraha Mathew
SFCA
Solo- Female
High Teens
2nd
Hannah Jose
SFCA
Solo- Female
High Teens
3rd
Ashly Raju
LFPC
Solo- Female
Seniors
1st
Achsa Geevarghese
LFPC
Solo- Female
Seniors
2nd
Charis Daniel
SPT
Solo- Male
KG
1st
Adam Benly
ICA
Solo- Male
KG
2nd
Austin Varghese
CSTNY
Solo- Male
KG
3rd
Malachi George
EFGA
Solo- Male
Primary
1st
Sandeep Subash
ZPC
Solo- Male
Primary
2nd
Jonathan Alex
LFPC
Solo- Male
Primary
3rd
Ruben Mathew
QCOG
Solo- Male
Middlers
1st
Maddox John
CSTNY
Solo- Male
Middlers
2nd
Allen Abraham Reji
LFPC
Solo- Male
Juniors
1st
Josiah Thomas
ZPC
Solo- Male
Juniors
2nd
Aiden Mathew
QCOG
Solo- Male
Juniors
3rd
Alvin Abraham Reji
LFPC
Solo- Male
Juniors
3rd
Nathaniel Thomas
CSTNY
Solo- Male
Teens
1st
Jeremy Simon
NYPASI
Solo- Male
Teens
2nd
Christian Jacob
BFGA
Solo- Male
Teens
3rd
Daniel Geevarghese
LFPC
Solo- Male
High Teens
1st
Benjamin Alexander
CSTNY
Solo- Male
Seniors
1st
Timothy Samuel
CSTNY
Solo- Male
Seniors
2nd
Finny Joy
LFPC
Solo-Female
Adults
1st
Ancy Easow
SFCA
Solo-Female
Adults
2nd
Liya Thomas
SFCA
Solo-Female
Adults
3rd
Beena Mathew
SAG
Solo-Male
Adults
1st
Finny Alex
LFPC
Solo-Male
Adults
2nd
Wijin Oommen
CSTNY
Solo-Male
Adults
3rd
Abylash Geroge
EFGA